Dievo žodis

Tad visa, ko norite, kad jums darytų žmonės, ir jūs patys jiems darykite (Mt7).
Tele Radio Padre Pio
Pranciškoniškojo jaunimo Pažadas
Autorius Kretingos Jaupra brolija   

Gegužės 31 d., per Švč. M. Marijos Apsilankymo šventę, 18 val., Kretingos bažnyčioje vyks pranciškoniškojo jaunimo Pažado šventė. Jaunimo Mišių metu 8 jaunuoliai duos Pranciškoniškojo jaunimo Pažadą.

Pranciškoniškasis jaunimas priklauso Pranciškoniškajai šeimai kaip Pasauliečių pranciškonų ordino (OFS) dalis. Sutrumpintai vadinamas JauPra, pranciškoniškasis jaunimas yra jaunimo brolija, pašaukta Šventosios Dvasios dalytis krikščioniško gyvenimo patirtimi pagal šv. Pranciškaus Asyžiečio dvasingumą. Pranciškoniškojo jaunimo pašaukimo kelionė, keliaujama ne pavieniui, bet kartu su broliais ir sesėmis, susideda iš kelių etapų. Pirmasis vadinasi Apsisprendimas, kai jaunas žmogus tiria, ar ši brolija tikrai yra jo bendruomenė.

Kai jis sau atsako į šitą klausimą, prasideda antrasis kelionės etapas – Pasiruošimas Pažadui. Pranciškoniškojo jaunimo Statutas rašo, kad Eucharistijos šventimo metu vietinės brolijos parapijoje duodamas Pažadas yra svarbus viešas veiksmas, kuriuo jaunuolis tampa konkrečios Jaupra brolijos ir Pranciškoniškosios šeimos nariu. Šiam įvykiui brolijoje paprastai yra ruošiamasi vienerius metus. Pažadas – džiaugsmingai ištartas TAIP – yra kelionės kulminacija, po kurios prasideda labiau asmeniškas Pašaukimo gilinimo etapas.

 

Gegužės 4-6 dienomis Kryžių kalno vienuolyne vyko Kretingos Jaupra brolijos Pasiruošimo Pažadui rekolekcijos. Štai keletas jaunimo liudijimų apie šias rekolekcijas. „Rekolecijose pagaliau visiškai supratau, kas yra Pažadas, ir ką pasižadėsiu, jį davusi. Labai patiko, kad buvo parinkta tokia nuostabi vieta – Kryžių kalnas. Ir dieną, ir naktį ten labai gražu, ir begalo nuostabi atmosfera. Patiko tyla visame vienuolyne. Tai buvo labai jauki tyla, per kurią galėjai susikaupti ir viską apmąstyti. Kryžių kalno vienuolyne gyvena nuostabūs broliai, kurie mus šiltai priėmė, vedė paskaitas, su kuriais galėjome kartu melstis, dalyvauti šv. Mišiose, valgyti, šlovinti Dievą ir net kartu plauti indus.  Buvo puiku naktį iš koplyčios stebėti nuostabiai apšviestą Kryžių kalną ir visiškoje tamsoje melstis.“ – rašo Martyna.  O Marija dalijasi: „Man patiko visų rekolekcijų metu vyraujanti ramybė ir tai, jog buvo daug laiko apmąstymams. Sunku patikėti, kad man visai patinka tyla vienumoje... Po abiejų brolių paskaitų aiškiai supratau, kas yra Pažadas, ir koks svarbiausias mano įsipareigojimas bei tikslas. Šios rekolekcijos man padėjo dar labiau pažinti save, priimti tinkamą sprendimą ir priartėti prie Dievo, kurį kasdieniniame skubėjime, nors ir nenorėdama, dažnai pamirštu. Toks savaitgalis – tikrai labai geras stabtelėjimas ir pamąstymas apie save, aplink esančius žmones ir vykstančius įvykius. Davusi Pažadą norėčiau labiau įsitraukti į brolijos veiklą ir stengtis visada sekti Pranciškaus pavyzdžiu bei padėti Dievo nepažįstantiems žmonėms Jį atrasti. Tikiu, kad su Dievo pagalba man viskas pavyks“.

.

 

Kretingos Jaupra brolija

Daugiau apie pranciškoniškąjį jaunimą skaitykite

www.jaupra.lt
 

Kelyje

Menas - Leo Ray

Edžio Fotomenas

Autorinės teisės ir atsakomybė

kretingospranciskonai.lt yra Interneto portalo svetainė, priklausanti Kretingos pranciškomų vienuolynui (toliau -KRETINGOSPRANCISKONAI) .
 kretingospranciskonaiI.lt stengiasi, kad pateikiama informacija būtų tiksli ir etiška, tačiau mes negalime garantuoti 100% tikslumo ir neatsakome už naudojimosi informacija, pateikta svetainėje, padarinius.
Griežtai draudžiama "KRETINGOSPRANCISKONAI.lt" paskelbtą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti KRETINGOSPRANCISKONAI kaip šaltinį.
 Internete panaudota medžiaga privalo turėti HTML kodą:

<a href=""><img
border="0" src="/kretpra.JPG"
alt="KRETINGOSPRANCISKONAI"></a>

Rezultatas bus toks: 'KRETINGOSPRANCISKONAI'
 "KRETINGOSPRANCISKONAI.lt" neatsako už vartotojų atsiliepimus ir komentarus (pastabas apie pateiktą medžiagą).

Siųsdami ir skelbdami bet kokią informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus) KRETINGOSPRANCISKONAI  interneto puslapiuose, Jūs suteikiate KRETINGOSPRANCISKONAI autoriaus teises į visą šią informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus). KRETINGOSPRANCISKONAI  neprivalės atlyginti šios informacijos (medžiagos, duomenų, nuomonių) pateikėjui. KRETINGOSPRANCISKONAI  gali atkurti, platinti, skelbti, publikuoti jos interneto puslapiuose paskelbtą informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus), nurodydama autoriaus vardą taip, kaip yra paskelbta. Jokie tretieji asmenys neturi teisės naudoti informacijos (medžiagos, duomenų, nuomonių, komentarų), paskelbtos KRETINGOSPRANCISKONAI interneto puslapiuose be KRETINGOSPRANCISKONAI raštiško sutikimo.
 
© 2012 Kretingos Pranciškonai