Dievo žodis

Nebijokite tų, kurie žudo kūną, bet negali užmušti sielos. Verčiau bijokite to, kuris gali pražudyti ir sielą, ir kūną pragare (Mt10).
Tele Radio Padre Pio
Lietuvos šv. Kazimiero provincija
Autorius Arvydas Gelžinis   
Lietuvos bernardinų šv. Kazimiero provincija įsikūrė 1731 metais, provincijos centras buvo Vilniuje. Jos sudėtyje buvo 31 vienuolynas, iš kurių pirmieji buvo 1468 m. įsikūrę Vilniaus ir Kauno vienuolynai, XVI a. įsikūrę Budslavo (1504), Gardino (1595) ir Nesvyžiaus (1598) vienuolynai, XVII a. įsikūrę Kretingos (1602), Tytuvėnų (1614), Trakų (1617), Telšių (1624), Vitebsko (1676), Minsko (1624), Mogiliavo (1687), Slanimo (1630) vienuolynai. XVIII a. pradžioje bernardinų vienuolynai įsikūrė Troškūnuose (1700) ir Dotnuvoje (1701). Taip pat Lietuvos bernardinų provincijai priklausė mažesni vienuolynai Berezinoje (1682), Bienicoje (1703), Dambrovoje (1624), Gluske (1662), Vijoje (1631), Mikuline (Vitebsko sr.) (1602), Mozyriuje (1645), Mstislavlyje (1729), Oršoje (1631), Pinske (1704), Polocke (pirmą kartą įkurtas 1499 m., vėliau atkurtas 1696 m.), Drujoje (Sapiegynėje)-1646, Sieliščėje (1729), Slucke (1661), Vielonoje (1722, dabartinėje Latvijos teritorijoje), Valažine (1683).
Skaityti toliau...
 
Bernardinų vienuolyno įkūrimas Kretingoje
Autorius Julius Kanarskas   

Bernardinų vienuolyno ir bažnyčios įkūrėjas Jonas Karolis Chodkevičius (Paveikslas Kretingos bažnyčioje)      Kretingos miesto atsiradimas, istorinė raida, katalikybės įsitvirtinimas pajūrio krašte neatsiejamai susiję su seniausio Vakarų Lietuvoje vienuolyno įkūrimu, vienuolių pranciškonų misionieriška ir apaštališka veikla.
      Todėl norint suprasti ir suvokti Kretingos praeitį, būtina pažinti Kretingos pranciškonų ordino vienuolyno istoriją.

Skaityti toliau...
 
Kretingos bernardinų vienuolynas XVII-XVIII a.
Autorius Julius Kanarskas   

1 iliustr. Kretingos bernardinų vienuolynas XVIII a. (H. Leibovičiaus piešinys, 1785 m.)     Įsikūrę Kretingoje vienuoliai bernardinai aktyviai vykdė misionierišką veiklą: lankė parapijos žmones, mokė krikščionybės pagrindų, aiškino jiems tikėjimo tiesas. Jie globojo parapijos prieglaudą, o 1610 metais įkūrė ir išlaikė parapinę mokyklą, kurioje miestiečių ir valstiečių vaikus mokė tikėjimo ir raštingumo pagrindų.

Skaityti toliau...
 
Kretingos bernardinai rusų priespaudoje
Autorius Julius Kanarskas   

Tėvų bernardinų vienuolynas ir bažnyčia 1875 m. Dail. Napoleonas Orda (Kretingos muziejaus ikonografijos rinkinys)      Carinės rusų priespaudos metai išliks kaip vienas skaudžiausių Kretingos pranciškonų istorijos laikotarpių, kuriuo smarkiai buvo suvaržyta vienuolyno veikla, mėginta jį panaikinti, neleista kunigams ir pasauliečiams praktikuoti vienuolystės.

Skaityti toliau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 Sekantis > Galas >>

Kelyje

Menas - Leo Ray

Edžio Fotomenas

Autorinės teisės ir atsakomybė

kretingospranciskonai.lt yra Interneto portalo svetainė, priklausanti Kretingos pranciškomų vienuolynui (toliau -KRETINGOSPRANCISKONAI) .
 kretingospranciskonaiI.lt stengiasi, kad pateikiama informacija būtų tiksli ir etiška, tačiau mes negalime garantuoti 100% tikslumo ir neatsakome už naudojimosi informacija, pateikta svetainėje, padarinius.
Griežtai draudžiama "KRETINGOSPRANCISKONAI.lt" paskelbtą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti KRETINGOSPRANCISKONAI kaip šaltinį.
 Internete panaudota medžiaga privalo turėti HTML kodą:

<a href=""><img
border="0" src="/kretpra.JPG"
alt="KRETINGOSPRANCISKONAI"></a>

Rezultatas bus toks: 'KRETINGOSPRANCISKONAI'
 "KRETINGOSPRANCISKONAI.lt" neatsako už vartotojų atsiliepimus ir komentarus (pastabas apie pateiktą medžiagą).

Siųsdami ir skelbdami bet kokią informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus) KRETINGOSPRANCISKONAI  interneto puslapiuose, Jūs suteikiate KRETINGOSPRANCISKONAI autoriaus teises į visą šią informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus). KRETINGOSPRANCISKONAI  neprivalės atlyginti šios informacijos (medžiagos, duomenų, nuomonių) pateikėjui. KRETINGOSPRANCISKONAI  gali atkurti, platinti, skelbti, publikuoti jos interneto puslapiuose paskelbtą informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus), nurodydama autoriaus vardą taip, kaip yra paskelbta. Jokie tretieji asmenys neturi teisės naudoti informacijos (medžiagos, duomenų, nuomonių, komentarų), paskelbtos KRETINGOSPRANCISKONAI interneto puslapiuose be KRETINGOSPRANCISKONAI raštiško sutikimo.
 
© 2012 Kretingos Pranciškonai