Dievo žodis

Jei kas verstų tave nueiti mylią nueik su juo dvi (Mt5).
Tele Radio Padre Pio
Porciunkulės šventė Kretingoje
Autorius Prapijos raštinė   

Rugpjūčio 2 dieną viso pasaulio pranciškonų bažnyčiose, o visų pirma Asyžiaus Angelų Karalienės bazilikoje švenčiama Porciunkulės šventė.

Porciunkulės bažnytėlę 1209 m. savo rankomis atstatė ir atnaujino šv. Pranciškus. Čia Pranciškus priėmė savo pirmuosius brolius, iš čia siuntė juos sakyti pamokslų, čia šventasis ir mirė. Ši nedidelė, prie pat Asyžiaus miestelio pakelėje stovėjusi koplyčia buvo svarbus pranciškonų dvasinis centras. 1216 m. šv. Pranciškus iš popiežiaus išprašė malonę, kad visi tikintieji, atlikę išpažintį, lankydami Porciunkulės bažnytėlę pelnytų visuotinius atlaidus. Vėliau toje vietoje, kur stovėjo Porciunkulės koplyčia, buvo pastatyta didelė Marijos Angelų Karalienės bazilika, kuri apgaubė mažą bažnytėlę. Dabar Porciunkulės koplyčia yra bazilikos viduje. Porciunkulės visuotinius atlaidus rugpjūčio 2 dieną galima pelnyti visose viso pasaulio pranciškonų bažnyčiose. Sąlygos norint pelnyti atlaidus: aplankyti pranciškonų bažnyčią, atlikti išpažintį ir priimti šv. Komuniją, sukalbėti Tėve mūsų, Sveika Marija ir Tikėjimo išpažinimą popiežiaus intencija.

Rugpjūčio 2 d., ketvirtadienį, 16 val., Kretingos bažnyčioje vyks šlovinimas, Švč. Sakramento Adoracija ir Susitaikinimas. 18 val. švęsime šv. Mišias kartu su Lietuvos pranciškoniškuoju jaunimu, Kretingoje užbaigusiu savo piligriminį atgailos žygį. 19 val. bažnyčios šventoriuje vyks brolių pranciškonų koncertas, evangelizacinė jaunimo programa ir agapė. Kviečiame visus kretingiškius švęsti Porciunkulės šventę kartu!

 

Kelyje

Menas - Leo Ray

Edžio Fotomenas

Autorinės teisės ir atsakomybė

kretingospranciskonai.lt yra Interneto portalo svetainė, priklausanti Kretingos pranciškomų vienuolynui (toliau -KRETINGOSPRANCISKONAI) .
 kretingospranciskonaiI.lt stengiasi, kad pateikiama informacija būtų tiksli ir etiška, tačiau mes negalime garantuoti 100% tikslumo ir neatsakome už naudojimosi informacija, pateikta svetainėje, padarinius.
Griežtai draudžiama "KRETINGOSPRANCISKONAI.lt" paskelbtą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti KRETINGOSPRANCISKONAI kaip šaltinį.
 Internete panaudota medžiaga privalo turėti HTML kodą:

<a href=""><img
border="0" src="/kretpra.JPG"
alt="KRETINGOSPRANCISKONAI"></a>

Rezultatas bus toks: 'KRETINGOSPRANCISKONAI'
 "KRETINGOSPRANCISKONAI.lt" neatsako už vartotojų atsiliepimus ir komentarus (pastabas apie pateiktą medžiagą).

Siųsdami ir skelbdami bet kokią informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus) KRETINGOSPRANCISKONAI  interneto puslapiuose, Jūs suteikiate KRETINGOSPRANCISKONAI autoriaus teises į visą šią informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus). KRETINGOSPRANCISKONAI  neprivalės atlyginti šios informacijos (medžiagos, duomenų, nuomonių) pateikėjui. KRETINGOSPRANCISKONAI  gali atkurti, platinti, skelbti, publikuoti jos interneto puslapiuose paskelbtą informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus), nurodydama autoriaus vardą taip, kaip yra paskelbta. Jokie tretieji asmenys neturi teisės naudoti informacijos (medžiagos, duomenų, nuomonių, komentarų), paskelbtos KRETINGOSPRANCISKONAI interneto puslapiuose be KRETINGOSPRANCISKONAI raštiško sutikimo.
 
© 2012 Kretingos Pranciškonai