Dievo žodis

Palaiminti persekiojami dėl teisumo: jų yra dangaus karalystė (Mt5).
Tele Radio Padre Pio
Rūpestėliai
Autorius Brolis Benediktas   
Kretingos pranciškonų vienuolyno labdaros valgykla "Rūpestėliai"

    Pirmaisiais Nepriklausomybės atgavimo metais, pablogėjus Lietuvos ekonominei padėčiai, kurią sąlygojo bendra posovietinės ekonominės erdvės krizė, įtakojo dalies Lietuvos gyventojų ekonominio ir socialinio gyvenimo būklės smukimą. Daugelis socialinių institucijų, kurios totalitarinėje valstybėje rūpinosi menkiausiai socialiai apsaugotomis ir padidintomis rizikos grupėmis, tapo nebefunkcionaliomis padėti socialiai apleistiems žmonėms.

 

   
    Susiklosčius tokiai situacijai 1994 metais liepos mėn. Kretingos mažesnieji broliai pranciškonai savo namuose įkūrė labdaros valgyklą ,,Rūpestėliai“.  Labdaros valgyklos pradžia buvo sunki: broliai su entuziazmu, prašydami materialinės paramos, ištiesę rankas apėjo visas rajono įstaigas ir organizacijas, važinėjo po kaimus ir prašė žmonių, kad šie paaukotų maisto produktų labdaros valgyklai. Tuo tarpu tėvas Leopoldas  Vokietijoje parūpino virtuvės įrangą. 
    Nuo 1995 iki 1997metų  ,,Rūpestėliams“ materialinę paramą teikė Kretingos rajono savivaldybė, jiems skirdama apie 24000 litų per metus. Vėliau, iki 2006 metų nuolatinę finansinę paramą teikė Amerikos lietuviai, bei nuolatiniai rėmėjai – Kretingos rajono ūkininkai. Apmaudu, tačiau nustojus gyvuoti Niujorko lietuvių pranciškonų laikraščiui ,,Darbininkas“ pagalba nutrūko.


   
    Nuo pat įkūrimo dienos labdaros valgyklos lankytojais tapo žmonės, kuriems sunku adaptuotis šiuolaikinėje visuomenėje: pažeisti alkoholio, narkotikų, nedarbo, sunkios ligos bei asmenys grįžę iš įkalinimo įstaigų. Labdaros valgykloje maitinasi ir daugiavaikės šeimos, kurios maistą nešasi į namus. Kiekvienais metais labdaros valgyklos lankytojų skaičius auga. Tarp valgytojų, atsirado nauja atskirties grupė -  benamiai, kuriems reikalinga ypatinga pagalba. Atsižvelgiant į tai, kad pastarieji neturi
nuolatinės gynenamosios vietos, yra praradę savo orumą ir siekia išgyventi gaunant tik lėkštę sriubos, į juos yra žvelgiama su ypatingu rūpesčiu. Šiandien labdaros valgykloje maitinasi apie 286 žmones, tarp jų 48 vaikai. Apie 40 procentų labdaros valgyklos lankytojų neturi asmens dokumentų, o apie 20 procentų neturi net ir namų.  Kretingoje, deja, didėja vargstančiųjų ir alkstančiųjų skaičius. Negana to, atsiranda naujos rizikos grupės, tačiau materialiniai resursai senka, o visuomeninės ir valstybinės organizaijos darosi vis labiau ir labiau abejingesnės vargstančių ir skurstančių mūsų visuomenės narių likimams.
    Broliai pranciškonai su nerimu žvelgia į dabartinę vargdienių situaciją visuomenėje ir
kaip tik gali ieško geros valios apraiškų ne tik tarp savo bendruomenės narių, bet ir kiekvieno norinčio prisidėti prie kilnios misijos „Artimo meilė“ širdyje. Likimo nuskriausti mūsų bendruomenės nariai kone kasdien mus apdovanoja tikėjimu, vis dėlto baiminamės, jog ateityje jiems galėsime padėti tik geru žodžiu. Visus kviečiame dalyvauti šioje svarbioje misijoje.KRETINGOSPRANCISKONAI
 

Kelyje

Menas - Leo Ray

Edžio Fotomenas

Autorinės teisės ir atsakomybė

kretingospranciskonai.lt yra Interneto portalo svetainė, priklausanti Kretingos pranciškomų vienuolynui (toliau -KRETINGOSPRANCISKONAI) .
 kretingospranciskonaiI.lt stengiasi, kad pateikiama informacija būtų tiksli ir etiška, tačiau mes negalime garantuoti 100% tikslumo ir neatsakome už naudojimosi informacija, pateikta svetainėje, padarinius.
Griežtai draudžiama "KRETINGOSPRANCISKONAI.lt" paskelbtą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti KRETINGOSPRANCISKONAI kaip šaltinį.
 Internete panaudota medžiaga privalo turėti HTML kodą:

<a href=""><img
border="0" src="/kretpra.JPG"
alt="KRETINGOSPRANCISKONAI"></a>

Rezultatas bus toks: 'KRETINGOSPRANCISKONAI'
 "KRETINGOSPRANCISKONAI.lt" neatsako už vartotojų atsiliepimus ir komentarus (pastabas apie pateiktą medžiagą).

Siųsdami ir skelbdami bet kokią informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus) KRETINGOSPRANCISKONAI  interneto puslapiuose, Jūs suteikiate KRETINGOSPRANCISKONAI autoriaus teises į visą šią informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus). KRETINGOSPRANCISKONAI  neprivalės atlyginti šios informacijos (medžiagos, duomenų, nuomonių) pateikėjui. KRETINGOSPRANCISKONAI  gali atkurti, platinti, skelbti, publikuoti jos interneto puslapiuose paskelbtą informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus), nurodydama autoriaus vardą taip, kaip yra paskelbta. Jokie tretieji asmenys neturi teisės naudoti informacijos (medžiagos, duomenų, nuomonių, komentarų), paskelbtos KRETINGOSPRANCISKONAI interneto puslapiuose be KRETINGOSPRANCISKONAI raštiško sutikimo.
 
© 2012 Kretingos Pranciškonai