Dievo žodis

Jei kas verstų tave nueiti mylią nueik su juo dvi (Mt5).
Tele Radio Padre Pio
Vyskupo žodis
Autorius Benediktas Jurcys   

Sutvirtinimo sakramento teikimas

2007 m. rugsėjo 6 d. Kretingos bažnyčioje Telšių vyskupijos Ordinaras Jo Ekscelencija Jonas Boruta ir generalvikaras prelatas Juozas Šiurys teikė Sutvirtinimo sakramentą, kurį priėmė 270 moksleivių ir keli vyresnio amžiaus žmonės. Iš viso buvo 13 grupių. Nuo praėjusių metų rugsėjo iki š.m. birželio mėnesio sutvirtinamieji kartą per savaitę susitikdavo su savo grupės katechetu.

Rugsėjo 30 d. sekmadienį per jaunimo mišias (10:30) bus pristatyti naujų grupių katechetai. Sutvirtinimo sakramentui priimti jau užsiregistravo virš 200 moksleivių.

Bažnyčios teisės kodekso kanonuose apie Sutvirtinimo sakramentą parašyta:

Kan. 879 – Sutvirtinimo sakramentas įspaudžia charakterį ir apdovanoja pakrikštytąjį, kuris žengia gilyn į krikščioniškas paslaptis, Šventosios Dvasios dovanomis ir tobuliau suriša jį su Bažnyčia. Jis stiprina jį ir įpareigoja dar labiau žodžiu ir darbu liudyti Kristų bei skleisti ir ginti tikėjimą.
Kan. 880 – §1. Sutvirtinimo sakramento suteikimas įvyksta patepant kaktą šventąja chrizma, tuo pačiu uždedant ranką ir tariant žodžius, nustatytus patvirtintose liturginėse knygose.
§2. Sutvirtinimui naudojama Chrizma turi būti pašventinta vyskupo, net ir tuomet, jeig sutvritinim teikia kunigas.
Kan. 881 – Tinka, kad sutvirtinimo sakramentas būtų teikiamas bažnyčiose Šventųjų Mišių metu. Dėl teisėtos ypatingos priežasties jį galima teikti šalia Mišių ir bet kokioje kitoje vietoje.

 

Kelyje

Menas - Leo Ray

Edžio Fotomenas

Autorinės teisės ir atsakomybė

kretingospranciskonai.lt yra Interneto portalo svetainė, priklausanti Kretingos pranciškomų vienuolynui (toliau -KRETINGOSPRANCISKONAI) .
 kretingospranciskonaiI.lt stengiasi, kad pateikiama informacija būtų tiksli ir etiška, tačiau mes negalime garantuoti 100% tikslumo ir neatsakome už naudojimosi informacija, pateikta svetainėje, padarinius.
Griežtai draudžiama "KRETINGOSPRANCISKONAI.lt" paskelbtą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti KRETINGOSPRANCISKONAI kaip šaltinį.
 Internete panaudota medžiaga privalo turėti HTML kodą:

<a href=""><img
border="0" src="/kretpra.JPG"
alt="KRETINGOSPRANCISKONAI"></a>

Rezultatas bus toks: 'KRETINGOSPRANCISKONAI'
 "KRETINGOSPRANCISKONAI.lt" neatsako už vartotojų atsiliepimus ir komentarus (pastabas apie pateiktą medžiagą).

Siųsdami ir skelbdami bet kokią informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus) KRETINGOSPRANCISKONAI  interneto puslapiuose, Jūs suteikiate KRETINGOSPRANCISKONAI autoriaus teises į visą šią informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus). KRETINGOSPRANCISKONAI  neprivalės atlyginti šios informacijos (medžiagos, duomenų, nuomonių) pateikėjui. KRETINGOSPRANCISKONAI  gali atkurti, platinti, skelbti, publikuoti jos interneto puslapiuose paskelbtą informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus), nurodydama autoriaus vardą taip, kaip yra paskelbta. Jokie tretieji asmenys neturi teisės naudoti informacijos (medžiagos, duomenų, nuomonių, komentarų), paskelbtos KRETINGOSPRANCISKONAI interneto puslapiuose be KRETINGOSPRANCISKONAI raštiško sutikimo.
 
© 2012 Kretingos Pranciškonai