Dievo žodis

Ką kalbėjote patamsyje, skambės šviesoje, ir ką šnibždėjote į ausį kambariuose, bus skelbiama nuo stogų!(Lk12).
Tele Radio Padre Pio
ŠV. ANTANO ATLAIDŲ ŠVENTĖJE
Autorius Aušra Astrauskienė   

Šv. Antano atlaidų šventė kaip visada pralėkė su šurmuliu, renginių gausa mieste. Kas akylas, – pastebėjo, jog broliai pranciškonai kvietė į krikščioniškus susitikimus: penktadienį, birželio 8 dieną vyko parodos „Antanas iš Paduvos – žmonių šventasis“ atidarymas bažnyčios šventoriuje, o vakare ir krikščioniškosios dainuojamosios poezijos Lietuvoje pradininkės Angelės Joknytės giesmių vakaras. Šeštadienį, birželio 9 d. bažnyčios varpai skelbė rytines Šv. Mišias. Kas norėjo, galėjo dalyvauti ir Švč. Sakramento Adoracijoje Kankinių koplyčioje. Meno ir socialinės veiklos puoselėtojai galėjo apsilankyti Šv. Antano dienos centro parodos atidaryme bažnyčios galerijoje. Tos pačios dienos vakare vieni meldėsi Kankinių koplyčioje, kiti dalyvavo Šv. Mišiose už šeimas. Be to, tikintieji galėjo dalyvauti ir šlovinimo bei mokymo vakare. Čia klebonas br. Evaldas Darulis OFM papasakojo apie Šv. Antano asmenybę.

Paskui buvo laukiamas Arūno Raudoniaus, krikščioniškojo bardo ir pantomimos teatro „A“ vadovo, aktoriaus, režisieriaus Alekso Mažono kūrybos vakaras.
          Alekso Mažono spektaklyje „Šalta žemė“ (skirtame vaikystės draugui, mirusiam nuo alkoholio, atminti) išvydome plastiškai judantį scenoje keleivį, su skrybėle, lietpalčiu, su lagaminu ir lietsargiu. Jis lūkuriuoja aerouoste, kur vis pranešinėjama, kad lėktuvas vėluos... Personažas užkanda, pasėdi. Vėliau įvyksta „keleivio“ virsmas: jis persikūnija į kažką, judantį pagal prisukamo žaislo melodiją. Anot A, Mažono, tas „kažkas“ – tai žmogus, kuris ieškodamas Dievo, pasuka ir į klystkelius... Lyja, o besiblaškantysis slepiasi po... kiauru skėčiu. Kai lietus ir perkūnija - muzikinė improvizacija baigiasi, keleivis „skrenda“ popieriniu lėktuvėliu, mėgaujasi, ir nesvarbu, kad skėtis kiauras... Keleivis išsineria iš lietpalčio ir džiaugsmingai eina, bėga, o gal net skrenda... Kaip teigia autorius, spektaklyje pasakojama ir apie žmogaus vienatvę, sielos skrydį, apie prisiminimus ir viltį, jo kelionę per gyvenimą. Apie ieškojimą kažko tikro.

           O krikščioniškasis bardas Arūnas Raudonius pasidalijo tikėjimo įžvalgomis ir atliko giesmes su žmona Lina, jiems altu pritarė Danutė, šoko šiuolaikinio šokio „Džiaugsmas“ šokėja ir vadovė Aida Maksvytytė, improvizavo A. Mažonas. „Per Šv. Antano atlaidus kviečiu susitaikyti, atleisti savo skriaudėjams, melstis už tuos žmones, kuriems sunku  atleisti, - sakė Arūnas. Kaip tęsinys jo žodžių – nuskambėjo giesmė „Išimk iš mano krūtinės akmeniu šaltu virtusią širdį“. Bardas vėliau samprotavo, jog žmogus yra nelaimingas, kai prasilenkia su savo paskirtimi, kai gyvena tik su savo tikėjimu, savo paskirtimi, neklausia Dievo, ko Jis nori... Šias mintis lydėjo muzika „Viešpatie, tu išsirinkai mane, kai buvau dar net negimęs, Tu pamilai mane, kai aš į tave net nežiūrėjau. Tu vedei, kai mes tavęs net nežinojom, beribis meilės vandenyne...“. A. Raudonio atliekami kūriniai liejosi ekspresija, įtaigumu. Muzikos garsams nutilus broliai ir seserys Kristuje neskubėjo skirstytis, šnekučiavosi, džiaugėsi brolyste.
 

Kelyje

Menas - Leo Ray

Edžio Fotomenas

Autorinės teisės ir atsakomybė

kretingospranciskonai.lt yra Interneto portalo svetainė, priklausanti Kretingos pranciškomų vienuolynui (toliau -KRETINGOSPRANCISKONAI) .
 kretingospranciskonaiI.lt stengiasi, kad pateikiama informacija būtų tiksli ir etiška, tačiau mes negalime garantuoti 100% tikslumo ir neatsakome už naudojimosi informacija, pateikta svetainėje, padarinius.
Griežtai draudžiama "KRETINGOSPRANCISKONAI.lt" paskelbtą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti KRETINGOSPRANCISKONAI kaip šaltinį.
 Internete panaudota medžiaga privalo turėti HTML kodą:

<a href=""><img
border="0" src="/kretpra.JPG"
alt="KRETINGOSPRANCISKONAI"></a>

Rezultatas bus toks: 'KRETINGOSPRANCISKONAI'
 "KRETINGOSPRANCISKONAI.lt" neatsako už vartotojų atsiliepimus ir komentarus (pastabas apie pateiktą medžiagą).

Siųsdami ir skelbdami bet kokią informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus) KRETINGOSPRANCISKONAI  interneto puslapiuose, Jūs suteikiate KRETINGOSPRANCISKONAI autoriaus teises į visą šią informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus). KRETINGOSPRANCISKONAI  neprivalės atlyginti šios informacijos (medžiagos, duomenų, nuomonių) pateikėjui. KRETINGOSPRANCISKONAI  gali atkurti, platinti, skelbti, publikuoti jos interneto puslapiuose paskelbtą informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus), nurodydama autoriaus vardą taip, kaip yra paskelbta. Jokie tretieji asmenys neturi teisės naudoti informacijos (medžiagos, duomenų, nuomonių, komentarų), paskelbtos KRETINGOSPRANCISKONAI interneto puslapiuose be KRETINGOSPRANCISKONAI raštiško sutikimo.
 
© 2012 Kretingos Pranciškonai