Dievo žodis

Nėra nieko paslėpta, kas nebūtų atskleista, nieko slapta, kas nepasidarytų žinoma ir neišeitų aikštėn (Lk8).
Tele Radio Padre Pio
Pranciškonai
pranciškoniškojo jaunimo kongresas
Lietuvoje vyks V-asis Europos pranciškoniškojo jaunimo kongresas

Rugpjūčio 18 – 24 d. Lietuvoje vyks V- asis Europos pranciškoniškojo jaunimo kongresas. Organizatoriai tikisi sulaukti apie 100 jaunų žmonių iš įvairių Europos šalių, kuriose jau įsikūrusios nacionalinės pranciškoniškojo jaunimo brolijos (Kroatijos, Slovėnijos, Bosnijos ir Hercogovinos, Lenkijos, Portugalijos, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos ir kt).
Kongreso metu jaunimas kartu melsis, klausysis konferencijų, aplankys unikalias, su pranciškonais kankiniais Lietuvoje susijusias vietas:
Trijų kryžių kalną Vilniuje, Kankinių kriptą Kretingoje, Kauno Bernardinų vienuolyną ir šv. Jurgio kankinio bažnyčią,
Skaityti toliau...
 
Prisikėlęs Jėzus - kertinis akmuo
Autorius Tėvas Saulius Paulius Bytautas, OFM   

"Pirmąją savaitės dieną, labai anksti, dar neišaušus, Marija Magdalietė atėjo pas kapą ir pamatė, kad akmuo nuverstas nuo rūsio angos" (Jn 20, 1).

Į vietą, kur penktadienio vakare buvo palaidotas Jėzus, ateina Marija Magdalietė ir kitos moterys. Jėzaus kūnas buvo paguldytas naujame kape, iškaltame uoloje, kuriame dar niekas nebuvo laidotas. Kapas buvo Golgotos kalno papėdėje, ant kurio Jėzus mirė nukryžiuotas. Čia šimtininkas ietimi Jam pervėrė šoną, norėdamas įsitikinti, kad tikrai yra miręs. Išreikšdamos savo meilę, moterys, kurios drauge su Jėzaus Motina ir mylimiausiu mokiniu Jonu stovėjo po kryžiumi, vykstant Didžiajai Aukai, Jėzų suvyniojo į drobules. Ankstyvą sekmadienio rytą, tik prašvitus, nešdamosi paruoštus tepalus, jos skuba pas kapą, susirūpinusios, kaip nuversti didįjį akmenį, kuriuo buvo uždarytas kapas,
Skaityti toliau...
 
Broliai pranciškonai išskleidė Gerumo sparną
Autorius Irena ŠEŠKEVIČIENĖ   

Kretingos pranciškonų vienuolyno gvardijono Benedikto Jurčio manymu, simboliniam Gerumo sparnui nusileidus ant Šv.Pranciškaus onkologijos centro maketo, turės pajudėti ir konkretūs statybos darbai.

Dariaus Šypalio nuotr.


 „Yra tokia legenda, kad kiekvienas žmogus gimsta su vienu sparnu. Jeigu norime skristi, mums reikia antro sparno. Tai, apie ką byloja ši legenda, ir yra brolio Evaldo vakar iš LNK „Gerumo dienos" parvežtas, pranciškonų prieš aštuonerius metus išskleistas Gerumo sparnas", - kalbėjo Kretingos pranciškonų vienuolyno gvardijonas Benediktas Jurčys.
Skaityti toliau...
 
Gavėnia - dvasinio praturtėjimo metas
Autorius Saulius Paulius Bytautas, OFM   
Gavėnia – tai rimties, susitelkimo, savęs pažinimo, bei Dievo ir žmogaus suartėjimo metas. Gavėnios metu ypač apmąstome mūsų Išganytojo Jėzaus Kristaus kančią. Jis buvo išduotas ir apleistas, kentėjo ir mirė, kad mes būtume atpirkti. Toks yra gavėnios meto turinys.

Dažnai mus pasirinktas gyvenimo būdas atitolina nuo tokių apmąstymų. Daug kas mano, kad gavėnios metu svarbiausia yra nevalgyti mėsiškų valgių ir vengti triukšmingų pasilinksminimų. O iš tikrųjų, kur kas svarbiau yra dažnai susimąstyti apie save ir nuoširdžiai atgailauti.

Tikroji atgaila - tai ne draudimas šokti ar valgyti mėsą, nors kadaise ji buvo labai griežtas. Iš esmės atgaila
reikalauja vidinio pasikeitimo - nusigręžti nuo blogio ir grįžti prie Dievo ir artimo meilės. Tokia yra atgailos esmė: žmogaus vidinis pasikeitimas. Buvo kažkas negera, kažkas tamsaus, buvo atitolta nuo Dievo - nuo tiesos ir gėrio šaltinio. Atgailos metu išsivaduojame iš bet kokios tamsos, iš bet kokio blogio ir vėl stiprėjame vienybėje su Dievu ir su žmonėmis.

Skaityti toliau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Galas >>

Page 1 iš 16

Kelyje

Menas - Leo Ray

Edžio Fotomenas

Autorinės teisės ir atsakomybė

kretingospranciskonai.lt yra Interneto portalo svetainė, priklausanti Kretingos pranciškomų vienuolynui (toliau -KRETINGOSPRANCISKONAI) .
 kretingospranciskonaiI.lt stengiasi, kad pateikiama informacija būtų tiksli ir etiška, tačiau mes negalime garantuoti 100% tikslumo ir neatsakome už naudojimosi informacija, pateikta svetainėje, padarinius.
Griežtai draudžiama "KRETINGOSPRANCISKONAI.lt" paskelbtą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti KRETINGOSPRANCISKONAI kaip šaltinį.
 Internete panaudota medžiaga privalo turėti HTML kodą:

<a href=""><img
border="0" src="/kretpra.JPG"
alt="KRETINGOSPRANCISKONAI"></a>

Rezultatas bus toks: 'KRETINGOSPRANCISKONAI'
 "KRETINGOSPRANCISKONAI.lt" neatsako už vartotojų atsiliepimus ir komentarus (pastabas apie pateiktą medžiagą).

Siųsdami ir skelbdami bet kokią informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus) KRETINGOSPRANCISKONAI  interneto puslapiuose, Jūs suteikiate KRETINGOSPRANCISKONAI autoriaus teises į visą šią informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus). KRETINGOSPRANCISKONAI  neprivalės atlyginti šios informacijos (medžiagos, duomenų, nuomonių) pateikėjui. KRETINGOSPRANCISKONAI  gali atkurti, platinti, skelbti, publikuoti jos interneto puslapiuose paskelbtą informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus), nurodydama autoriaus vardą taip, kaip yra paskelbta. Jokie tretieji asmenys neturi teisės naudoti informacijos (medžiagos, duomenų, nuomonių, komentarų), paskelbtos KRETINGOSPRANCISKONAI interneto puslapiuose be KRETINGOSPRANCISKONAI raštiško sutikimo.
 
© 2012 Kretingos Pranciškonai