Dievo žodis

Imkite ant savo pečių mano jungą ir mokykitės iš manęs, nes aš romus ir nuolankios širdies, ir jūs rasite savo sieloms atgaivą (Mt11).
Tele Radio Padre Pio
Sakralinės muzikos koncertas
Autorius Aušra Astrauskienė   

 

 Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje šių metų gegužės 20 dieną svečiavosi Kretingos meno mokyklos choras „Saulainė“ – Tarptautinių ir Respublikinių konkursų laureatas, atliekantis įvairių žanrų muziką. Choro „Saulainė“ vadovės Violeta Andruškevičienė, Eugenija Karkienė, koncertmeisterė Rima Stonkuvienė. Choristai, chorinio dainavimo specialybės mokiniai, kurių amžius 11-16 metų atliko devynis kūrinius. Dar du kūrinius atliko smuikininkai, vadovaujami Dalios Pocienės, akompanavo Agnė Bubilaitė. Koncertą vedė Raimonda Kučiauskienė.

 

Vadovė E.Karkienė teigė, kad sakralinė muzika nuo kitos muzikos skiriasi melodingumu, dvasingumu. Šią muziką galima laikyti religine dėl temos, tekstų ir melodijos. Terminas „sakralinė muzika“ apima daug temų, pradedant grigališkuoju choralu, bizantiško giedojimo tradicija, baigiant šiuolaikine muzika bei jos sakralumo interpretacijomis.

 

                 Koncertas buvo pradėtas kūriniu J.Dominqeuz „Laudate Dominum“ – lietuviškai „Aukštinkime Viešpatį“. Vėliau girdėjome „Kyrie“ (muzika C.A.Eliasson) – lietuviškai „Viešpatie“. Taip pat „Da Pacem“ (muz. Charle Gouno) – „Duok ramybę, pasigailėk“. Gražiai suskambėjo R. Shuman „Ave Maria“ – „Sveika, Marija“. Choristai be užsienio autorių kūrinių atliko ir J.Kačinsko „Rex Christe“ – „Kristau, Karaliau“. „Saulainės“ choristai bažnyčioje muzikos garsais dėkojo Dievui „Deo Dicamus Gratias“ (muz. V.C.Johnson), o kūriniu „O salutaris Hostia“ (muzika G.Faure – Andre Messager) tarsi išsakė „Išganinga Ostija, atverianti dangaus duris. Mus vargina priešų puolimai, duok jėgos, nešk pagalbą“. Kaip ir Evangelijoje Jėzus yra gailestingas, taip ir čia – po sakralinio kūrinio lyg prašymo skambėjo „Gailestingas Jėzus“ „Pie Jesu“ (muzika M.Lynn Lightfoot). Koncertas buvo užbaigtas R.Real „Ave Maria“. Dažnas kūrinys baigdavosi žodžiu „Amen“ – tad klausytojai bažnyčioje galėjo melstis kartu su melodija...

 

                Smuikininkų ansamblis atliko „Romansą“ (muzika J.Pugh) – „Šiandieną širdį pasivaikščioti išleisiu“... ir „Rudens etiudą“ (muzika B.Coates).

 

Vadovės sakė: „Padovanojome šį koncertą katalikų bažnyčiai, nes jau kurį laiką nebuvome čia koncertavę. Choras vasarą vyksta į tarptautinį festivalį Slovakijoje. Vienas koncertas įvyks bažnyčioje, todėl pirmiausia koncerto programą norėjome parodyti Kretingos visuomenei“.

 

 

Kelyje

Menas - Leo Ray

Edžio Fotomenas

Autorinės teisės ir atsakomybė

kretingospranciskonai.lt yra Interneto portalo svetainė, priklausanti Kretingos pranciškomų vienuolynui (toliau -KRETINGOSPRANCISKONAI) .
 kretingospranciskonaiI.lt stengiasi, kad pateikiama informacija būtų tiksli ir etiška, tačiau mes negalime garantuoti 100% tikslumo ir neatsakome už naudojimosi informacija, pateikta svetainėje, padarinius.
Griežtai draudžiama "KRETINGOSPRANCISKONAI.lt" paskelbtą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti KRETINGOSPRANCISKONAI kaip šaltinį.
 Internete panaudota medžiaga privalo turėti HTML kodą:

<a href=""><img
border="0" src="/kretpra.JPG"
alt="KRETINGOSPRANCISKONAI"></a>

Rezultatas bus toks: 'KRETINGOSPRANCISKONAI'
 "KRETINGOSPRANCISKONAI.lt" neatsako už vartotojų atsiliepimus ir komentarus (pastabas apie pateiktą medžiagą).

Siųsdami ir skelbdami bet kokią informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus) KRETINGOSPRANCISKONAI  interneto puslapiuose, Jūs suteikiate KRETINGOSPRANCISKONAI autoriaus teises į visą šią informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus). KRETINGOSPRANCISKONAI  neprivalės atlyginti šios informacijos (medžiagos, duomenų, nuomonių) pateikėjui. KRETINGOSPRANCISKONAI  gali atkurti, platinti, skelbti, publikuoti jos interneto puslapiuose paskelbtą informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus), nurodydama autoriaus vardą taip, kaip yra paskelbta. Jokie tretieji asmenys neturi teisės naudoti informacijos (medžiagos, duomenų, nuomonių, komentarų), paskelbtos KRETINGOSPRANCISKONAI interneto puslapiuose be KRETINGOSPRANCISKONAI raštiško sutikimo.
 
© 2012 Kretingos Pranciškonai