Dievo žodis

Palaiminti taikdariai: jie bus vadinami Dievo vaikais (Mt5).
Tele Radio Padre Pio
VII pasaulinis šeimų susitikimas 2012
Autorius Kretingos parapijos šeimos   

Svarbiausias Kretingos parapijos tikinčiųjų įvykis – kelionė į Milaną. Ištrauka iš kelionės dalyvių laiško: „Milanas. VII pasaulinis šeimų susitikimas. 2012“:

Mūsų šeima keliavome į VII pasaulio šeimų susitikimą, kuris vyko Milane, Italijoje. Pagrindinis įvykis jame buvo – sekmadienio Šv. Mišios kartu su popiežiumi Benediktu XVI. Norime pasidalinti išgyvenimais, nes iš tiesų, tuo kas gera, reikia dalintis. Ir ta kelionė buvo daugiau dėl to, kad pamatytume kaip ten viskas yra, kad būtų galima pas mus gerąją patirtį pritaikyti. Manome, kad mūsų patirtis gali būti naudinga žmonėms ar šeimoms, kurie svyruoja, abejoja ar verta tikėti, melstis, eiti į bažnyčią, šnekėti apie Dievą.

Kelionė, autobusai, minios žmonių, susitikimai, ilgos maldos, išsiprašinėjimai iš darbo, pasiruošimai, sveikatos draudimai, asmens dokumentų darymai vaikams, namų ir naminių gyvūnų palikimas kaimynų priežiūrai, kuprinių pakavimai - varginantis dalykas.

Taip pat surasti pinigų 6 asmenų šeimai, kai maži vaikai irgi moka už autobuso sėdimą vietą, lygiomis dalimis su suaugusiais – nėra paprasta. Tad kodėl entuziastingai sutikome keliauti? Dėl to, kad man, mūsų šeimai svarbus tikėjimas. Šeimų susitikimas - tai šventė, išauganti iš tikėjimo. Ir, atvirkščiai, šventė, pakraunanti jėgų gyventi tikėjimu.

Keliavome tarp bendraminčių,- šeimos, kartu su vaikais, net 1 metų amžiaus keliavo su tokiu pat

tikslu. Keliavome autobusu su giesmėmis, Marijos ir Jėzaus litanijomis, Rožiniu, „Magnificat“ maldyno maldomis. Bet tai buvo natūraliai, ramiai, linksmai. Ypač linksmai giedojom ir vaikai plojo važiuojant per tunelius, kertant Alpes. Kelionės ilgis į vieną galą apie 2000 km. Tad sėdėjimas ir miegojimas autobuse suaugusiems nebuvo lengvas dalykas (pavargo užpakalis, nugara, sąnariai...), o vaikams, kiek supratome, tai tik dar viena atrakcija (jie savotiški kelionės didvyriai, tarsi įkaitai tikinčių tėvų, kurie pasaulio akim žiūrint fanatiškai veržiasi į tokią nepatogią, be komforto, pramogų kelionę. Dėl to vaikai buvo periodiškai palepinami ledais, šokoladais, maudynėmis). Mus lydėjo kunigas brolis pranciškonas Evaldas Darulis. Br. Evaldas - šiltas žmogus, paprastas, broliškas, savas.

Gyvenome šeimose, kurios atsižvelgiant į vaikų skaičių ir amžių mus pačios iš anksto buvo pasirinkusios. Įstrigo draugiškas, broliškas, nuoširdus priėmimas. Jie negailėjo savo laiko, pinigų, dėmesio, viską darė, kad mes gerai jaustumės, kad visur laiku spėtume. Kad būtume pavalgę ir kiek įmanoma pailsėję. Kai kam šiek tiek trukdė kalbos barjeras, nes vyresni italai kalbėjo tik itališkai. O

mūsų vyresni tėvai tik lietuviškai. Dauguma susišnekėjom angliškai. Vaikai bendravo lengviausiai.

Šeštadienį Milano Švč. Trejybės bažnyčioje dalyvavome Mišiose su kardinolu A. J. Bačkiu. Tai buvo patvirtinimas, kad mes, maža tauta, ir tos mažos tautos maža grupelė atstovų esame didelės tikinčiųjų Bendrijos-Bažnyčios dalis, kad mes seno Italijos miesto Milano Bažnyčia, jos klebonas priima kaip savus. Kad mes esam lygūs su visa visuotine – katalikų Bažnyčia.

Sekmadienį vyko Mišios su Popiežium Bresso aerouoste. Tai buvo didysis kelionės tikslas –dalyvauti, kartu melstis, gauti palaiminimą. Žiniasklaidos duomenimis dalyvavome 850 000 žmonių, Komuniją priėmė 200 000. Visus mus kartu keliavusius sužavėjo popiežiaus ramybė, paprastumas. Visos Mišių ceremonijos paprastumas. Maldavimų aiškumas ir lakoniškumas. Jau nekalbant apie pamokslą, kuris truko optimalų laiką, gerbiant klausytojus. Nesijautė popiežiaus egocentrizmo, nes jo nėra. Jautėsi didžiulė ramybė, džiaugsmas.

Taigi nors grįžome pavargę, tačiau laimingi. Esame labai dėkingi TVŠC ir Kretingos parapijos piligrimų fondui, kad parėmė šią mūsų piligriminę kelionę.

 

Kelyje

Menas - Leo Ray

Edžio Fotomenas

Autorinės teisės ir atsakomybė

kretingospranciskonai.lt yra Interneto portalo svetainė, priklausanti Kretingos pranciškomų vienuolynui (toliau -KRETINGOSPRANCISKONAI) .
 kretingospranciskonaiI.lt stengiasi, kad pateikiama informacija būtų tiksli ir etiška, tačiau mes negalime garantuoti 100% tikslumo ir neatsakome už naudojimosi informacija, pateikta svetainėje, padarinius.
Griežtai draudžiama "KRETINGOSPRANCISKONAI.lt" paskelbtą informaciją panaudoti kitose svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti KRETINGOSPRANCISKONAI kaip šaltinį.
 Internete panaudota medžiaga privalo turėti HTML kodą:

<a href=""><img
border="0" src="/kretpra.JPG"
alt="KRETINGOSPRANCISKONAI"></a>

Rezultatas bus toks: 'KRETINGOSPRANCISKONAI'
 "KRETINGOSPRANCISKONAI.lt" neatsako už vartotojų atsiliepimus ir komentarus (pastabas apie pateiktą medžiagą).

Siųsdami ir skelbdami bet kokią informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus) KRETINGOSPRANCISKONAI  interneto puslapiuose, Jūs suteikiate KRETINGOSPRANCISKONAI autoriaus teises į visą šią informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus). KRETINGOSPRANCISKONAI  neprivalės atlyginti šios informacijos (medžiagos, duomenų, nuomonių) pateikėjui. KRETINGOSPRANCISKONAI  gali atkurti, platinti, skelbti, publikuoti jos interneto puslapiuose paskelbtą informaciją (medžiagą, duomenis, nuomones, komentarus), nurodydama autoriaus vardą taip, kaip yra paskelbta. Jokie tretieji asmenys neturi teisės naudoti informacijos (medžiagos, duomenų, nuomonių, komentarų), paskelbtos KRETINGOSPRANCISKONAI interneto puslapiuose be KRETINGOSPRANCISKONAI raštiško sutikimo.
 
© 2012 Kretingos Pranciškonai